Z czego mogą wynikać takie problemy u 25-latka?

Witam. Problem u mnie polega na tym, ze od około tygodnia czuje się złe. Codziennie ból klatki piersiowej , kłucie serca. Dochodzi do sytuacji ze mój organizm traci siły mam nogi i ręce jakby były z waty. Ból w klatce kłujący ściskający na środku jakby mostku przy tym towarzyszy kłucie serca. Dodatkowo jadąc samochodem (praca kierowca) tak jakby szalały mi oczy patrząc przed siebie na ulice czuje jakby źrenice mi pływały po gałkach ocznych. Proszę o poradę
MĘŻCZYZNA, 25 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy bardzo za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Takie objawy, jak ból w klatce piersiowej, kłucie w mostku oraz zaburzenia widzenia mogą mieć różne podłoże i nie należy ich bagatelizować. W pierwszej kolejności proszę się wybrać do lekarza medycyny rodzinnej albo internisty. Warto wykonać podstawowe badania laboratoryjne, w tym morfologię, aby zweryfikować ogólny stan Pana zdrowia. Jeżeli po badaniu lekarz stwierdzi, że konieczne jest dalsze leczenie, skieruje Pana do konkretnego specjalisty.

Ból w klatce i kłucie w mostku mogą wskazywać na problemy kardiologiczne. Dodatkowa konsultacja z kardiologiem jest w tym przypadku wskazana. Jeżeli lekarz wykluczy choroby serca, warto byłoby przebadać się również u pulmonologa pod kątem różnych chorób układu oddechowego – przede wszystkim płuc oraz u gastrologa. Jeżeli lekarze wykluczą takie choroby, być może przyczyna Pana stanu jest zupełnie inna i np. odpowiada za nią nadmierny stres. W takim przypadku najlepiej będzie udać się na wizytę do psychologa lub psychoterapeuty, aby lepiej zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Może się okazać, że za pojawienie się u Pana tych symptomów odpowiadają też np. różne zaburzenia nerwicowe. Wówczas specjalista podejmie decyzję, jaka terapia będzie wskazana w tej sytuacji.

Warto też sprawdzić, jak na podobne pytania innych użytkowników, odpowiadają eksperci serwisu: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-te-bole-w-klatce-piersiowej-to-nerwica https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/bol-i-klucie-w-mostku

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.