Czy te bóle w klatce piersiowej to nerwica?

Witam, Od jakiegoś czasu odczuwam bole w klatce piersiowej z lewej strony. Ból ten występuje od pasa do obojczyka, nasila się przy oddychaniu przez co staram się oddychać płytko. Zaczęło sie to miesiąc temu od bólu w mostku przy pochyleniu gdy to ustało zaczęły sie bóle w klatce z lewej strony. Charakteryzuje sie kłuciem. Wcześniej miewałam kilkusekundowe kłucie w mostku przy którym nie mogłam sie ruszyć żeby nie sprawiać sobie bólu, występowało to dość rzadko. Czy to nerwica ?

Witam,

wymagana jest szczegółowa diagnostyka internistyczna i kardiologiczna, ponieważ objawy mogą być spowodowane chorobami somatycznymi, np. serca. Zaburzenia lękowe powodują podobne objawy, jednak na tym etapie nie diagnozuje się zaburzeń o podłożu psychogennym.

Pozdrawiam serdecznie

Dzień dobry. Objawy, które Pani opisuje są także charakterystyczne do niektórych objawów związanych z reakcją na silny stres, lęk. Jak zawsze w takim przypadku, pełna diagnostyka powinna obejmować zarówno zbadanie przyczyn medycznych. Jeżeli okaże się, że takie nie występują, wskazaniem byłaby porada psychologiczna celem postawienia diagnozy i ewentualnych wskazań do interwencji psychologicznej lub psychoterapeutycznej. Najlepiej chyba zacząć od wizyty u lekarza pierwszego kontaktu i tam z pewnością uzyska Pani konieczne wskazówki i skierowania. Proszę o siebie zadbać, by znowu poczuć się dobrze;) Pozdrawiam.