O czym świadczą palpitacje serca, ból w klatce piersiowej i ucisk w mostku?

Witam. Mam 36 lat i jestem zdrową kobietą. Jest natomiast coś co mnie niepokoi. Podczas sprzeczek z partnerem doszlo kilka razy (3razy) do bardzo nieprzyjemnych i niepokojących mnie objawów. Dostaję palpitacje serca, jest mi ciężej oddychać. Później odczuwam ból w klatce piersiowej, ucisk w mostku, dyskomfort po lewej stronie i niekiedy klucie w mostku. To klucie jednak jest powierzchowne. Jeden epizod był straszny gdyż nagle poczułam mocne ciśnienie w głowie i ciemno przed oczami.

Lek. Tomasz Budlewski

Sama sytuacja stresowa może powodować tego typu objawy aczkolwiek konieczna jest diagnostyka kardiologiczna zapis ekg ciśnienia tętniczego itp