Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

O czym może świadczyć uczucie kłucia w żołądku, palpitacje serca oraz zawroty głowy?

Witam. Od dłuższego czasu mam problem ze swoim zdrowiem. Zawsze byłem typem sportowca, ale dopiero od tego roku przestałem palić papierosy, alkoholu i innych używek nie tykam. Od lutego zacząłem mieć problemy z uczuciem kłucia w żołądku , palpitacji serca , zawroty głowy teraz doszło do tego, ze nie mogę ruszać szyja( ból jest na karku). Miałem gastroskopię , badania krwi ale nic nie wykazało. Największym problemem jest, ze nie mam żadnego bólu po prostu czuje się bardzo zle, serce wali jaki oszalałe ale najczęściej w godzinach 11-15 po południu. Nie mogę pracować bo dostaje zawrotów głowy. Jeśli chodzi o tryb życia nie jem i nigdy nie byłem fanem fastfoodow, smażonego jedzenia , wszystko pieke i jem dużo warzyw i owoców, również nie pije kawy czy herbaty. Byłbym bardzo wdzięczny za jakieś wskazówki.
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Jak wygląda zawał serca?

Około 300 Polaków dziennie doświadcza zawału serca. Aby lepiej zrozumieć na czym polega, by móc się przed nim chronić, warto wysłuchać prof. dr hab. Zbigniewa Gacionga. Wyjaśnia, co może wywołać zawał serca oraz jak wygląda późniejsze leczenie.

Lek. Wojciech Zygmunt
73 poziom zaufania

Istnieje szansa, że pana przebojowy tryb życia doprowadził do rozwinięcia arytmii sercowej. W celu dokładnej diagnostyki (określenie typu arytmii) powinien pan wykonać EKG spoczynkowe, Holter-EKG (24 godzinny zapis EKG), Holter ciśnieniowy (24 godzinny rejestrator ciśnienia krwi) oraz echokardiografię (USG serca). Dalsze postępowanie zależne będzie od wyników tych badań. Pozdrawiam i życzę zdrowia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy