O czym świadczą ciągłe zawroty głowy i nerwowość?

Od kilku miesięcy bardzo źle się czuje . Wszyscy mówią ze to nerwy , bowiem jestem osoba bardzo nerwowa . Chodziłam na terapie , byłam u psychiatry , zalecił anafranil . Mam dużo leków , gdy wychodzę z domu ciagle mam zawroty głowy wydaje mi sie ze zemdleje . Panicznie obawiam sie o swoje zdrowie , ciagle wydaje mi sie ze mam raka albo stwardnienie rozsiane lub zanikowe boczne . Strasznie bolą mnie łydki i ogólnie jetem bardzo zmęczona . Badania : TK głowy , badania krwi , RTG kręgosłupa ekg

Dzień dobry,

Jest Pani młodą osobą, więc ryzyko jakiejś poważnej choroby jest na szczęście mniejsze. Powinna Pani jeszcze ocenić morfologię - czy nie ma Pani anemii. Warto ponadto założyć 24 godzinnego holtera ekg i holtera ciśnieniowego, aby sprawdzić, czy nie ma Pani jakichś przejściowych zaburzeń rytmu serca, czy skłonności do hipotonii. Jeśli wykluczy Pani te rzeczy warto udać się ze wszystkimi wynikami do neurologa, oraz laryngologa (zawroty głowy mogą być również wywołane przez przyczyny laryngologiczne - np. błędnikowe. Warto również na wszelki wypadek oznaczyć przeciwciała w kierunku boreliozy - w klasie IgM i IgG.

Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz

Witam!
Ma Pani zaburzenia lękowe w przebiegu nerwicy hipochondrycznej i wymaga Pani odpowiedniego leczenia. Zlecony Anafranil jest lekiem starszym od Pani rodziców - był dobry w swoim czasie. Leczenie - zarówno psychoterapia, jak i "wsparcie farmakologiczne" - musi być odpowiednio, osobniczo dobrane. Ponadto wymagana jest cierpliwość - pierwsze efekty leczenia pojawią się dopiero po kilku tygodniach.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.