Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają u mnie te zawroty głowy?

Dzień dobry mam 19 lat i od paru miesięcy mam co jakiś czas zawroty głowy. Czasem są one mocne takie jak bym się kołatała i trwają parę minut A czasem trwają parę sekund.Dodam także że mam odpowiednie ciśnienie oraz że czasem miewam także sekundowo przyspieszone bicie serca czemu towarzyszy suchość w ustach oraz często jestem zmęczona nawet jak powinnam się wyspać.
KOBIETA, 20 LAT 2 miesiące temu

Zbieranie grzybów - zasada szczególnej ostrożności

Grzybobranie ? choć przyjemna czynność, a jeszcze przyjemniejsze konsumowanie grzybów, należy podczas ich zbierania być bardzo ostrożnym. Toksykolog, dr Piotr Burda opowiada o zasadach, których powinien przestrzegać każdy grzybiarz

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zawroty głowy to jedna z dolegliwości, na którą uskarża się wiele osób. Uczucia wirowania w głowie może pojawiać się na różnych etapach życia i mieć bardzo wiele przyczyn.

Wśród nich wymienić można problemy laryngologiczne (zaburzenia błędnika, urazy ucha, zapalenie trąbki słuchowej) lub problemy neurologiczne (stwardnienie rozsiane, urazy głowy, migreny, epilepsja, guzy mózgu).

Dodatkowo zawroty głowy mogą być związane z ciśnieniem krwi, zaburzeniami rytmu serca lub niedoczynnością tarczycy. Problem ten dotyczy również osób cierpiących na zaburzenia depresyjne, zaburzenia lękowe lub może występować na tle nerwicowym.

Zdarza się, że zawroty głowy nie muszą wskazywać problemów zdrowotnych. Czasem to po prostu skutek uboczny przyjmowanych leków (np. leków przeciwbólowych, antydepresantów, leków przeciwpadaczkowych lub środków nasennych).

W związku z tym, że przyczyn jest dużo, warto udać się do lekarza w celu znalezienia źródła problemu.

Więcej o zawrotach głowy przeczyta Pani w naszym artykule dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zawroty-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy