Czy ten lek mógł spowodować takie objawy?

Biorę lek Pylera i chciałam zapytać czy gorączka podczas leczenia- (dzień trzeci) jest spowodowana tym lekiem? W ulotce są opisane działania niepożądane ale o gorączce nic nie ma. Mam też kilka innyvh objawów- bol głowy, suchość w ustach, złe samopoczucie.
KOBIETA, 46 LAT 7 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

uważamy, że powinna Pani niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, który dany lek przepisał. W ulotce dołączonej do opakowania leku Pylera, producent informuje, że wystąpienie gorączki wymaga przerwania kuracji i natychmiastowego kontaktu z lekarzem.

Może to bowiem oznaczać wystąpienie choroby mózgu zwanej encefalopatią. Objawia się ona nie tylko podwyższoną temperaturą, ale także bólem głowy, sztywnością karku, uczuciem splątania, zaburzeniami widzenia oraz trudnościami w poruszaniu się. Zachęcamy więc do niezwłocznej wizyty u lekarza.

Charakterystyka leku Pylera znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/pylera-sklad-dzialanie-wskazania-i-srodki-ostroznosci.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.