Czy takie dawkowanie Setaloftu było nieprawidłowe?

Witam. Mam 20 lat, jestem kobietą. Byłam u psychiatry, dostałam lek setaloft 50mg. Do dzisiaj żyłam w przekonaniu że na recepcie było dawkowanie 1-0-1, jednak jest 1-0-0. Czy błędne zażywanie ma jakieś skutki uboczne?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

warto by było skontaktować się z psychiatrą i poinformować go o tym zdarzeniu.

W ulotce dołączonej do opakowania leku Setaloft możemy znaleźć informacje, które mówią, że substancja czynna tego leku (sertralina) posiada duży margines bezpieczeństwa w przypadku przedawkowania. Mimo to producent informuje, że każde przedawkowanie powinno iść razem z postępowaniem medycznym.

Objawy przedawkowania leku Setaloft to: nudności, wymioty, senność, drżenie, zawroty głowy, pobudzenie oraz tachykardia. W przypadku przedawkowania zalecane jest monitorowanie EKG, ponieważ zażycie zbyt dużej ilości sertraliny może doprowadzić do wydłużenia odstępu QT.

Charakterystyka leku Setaloft znajduje się w poniższym tekście:

https://portal.abczdrowie.pl/setaloft-sklad-leku-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.