Jak postępować podczas stosowania Sertraliny?

Dzień dobry. Od 5 dni biorę Sertralinę 50mg. Każdego dnia o 8 rano. Mam pytanie odnośnie produktów spożywczych których powinienem unikać. Wiem, że alkohol jak i inne używki nie wchodzą w grę. Odstawiłem kawę. Nie palę papierosów. Czy mogę pić herbatę? Wiem, że tam też jest kofeina. Czytałem o grejpfrutach więc znam ich działanie. Chodzi mi na co jeszcze mam uważać jest do dla mnie bardzo ważne nie chcę w żadnym stopniu zaburzyć procesu leczenia. Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ w internecie znajduję wiele sprzecznych informacji. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, podczas stosowania Sertraliny nie należy spożywać naparu z dziurawca, dodatkowo należy zrezygnować z niesteroidowych środków zapalnych, np. Ketonalu, Ibuprofenu itp., Pyralginy oraz tak jak już Pan wspomniał, niewskazane jest zażywanie alkoholu i jedzenie grejpfrutów.

Picie herbaty nie jest przeciwwskazane. Podczas leczenia proszę uważać na każde dodatkowo przyjmowane leki i najlepiej zawsze to skonsultować ze swoim lekarzem prowadzącym.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-sertralina-dziala-naukowcy-przebadali-popularny-lek-przeciwdepresyjny

https://portal.abczdrowie.pl/zoloft-charakterystyka-dawkowanie-wskazania-przeciwwskazania-skutki-uboczne

https://portal.abczdrowie.pl/asentra-dzialanie-dawkowanie-skutki-uboczne-opinie-zamienniki

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.