Czy mogę pić zieloną herbatę podczas stosowania tych leków?

Dzień dobry. Czy podczas stosowania seronil i hydroksyzyny można pić zieloną herbatę? Dziękuję za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nic nie wskazuje na to, by były jakiekolwiek przeciwwskazania do picia zielonej herbaty. Proszę jednak pamiętać, że herbata ta ma dość duże stężenie kofeiny, więc może działać pobudzająco.

Dodatkowo zarówno kawy, jak i herbaty nie należy łączyć z żadnymi lekami, zwłaszcza z psychotropami, bo mogę wpływać negatywnie na przyswojenie leku.

Zachęcam do zapoznania się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/z-czym-nie-wolno-laczyc-lekow.

Proszę pamiętać, by zachować odstęp czasowy pomiędzy wypiciem zielonej herbaty a zażyciem leków, co zagwarantuje brak interakcji pomiędzy lekiem a substancjami zawartymi w herbacie.

Być może także ten artykuł okaże się przydatny: https://zywienie.abczdrowie.pl/negatywne-wlasciwosci-zielonej-herbaty.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.