Jaki rodzaj herbaty podczas stosowania diety?

Witam, czy będąc na diecie można pić herbatę w dowolnych ilościach? Mam na myśli oczywiście herbatę bez cukru

Witam. Jak ze wszystkim, tak i z herbatą należy zachować umiar (max. kilka szklanek dziennie). Herbata zawiera teinę (kofeinę), która działa pobudzająco na układ nerwowy. Poza tym działa lekko moczopędnie, czyli odwadniająco. Ponadto herbata zaburza wchłanianie żelaza z pożywienia. Jeśli chodzi o rodzaj herbaty, to zalecałabym herbatę białą, zieloną, czerwoną lub rooibos. Pozdrawiam.