Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam serdecznie,

sama zielona herbata nie odchudza, ale jest środkiem, który wspomaga odchudzanie w połączeniu z innymi czynnikami. Niektórym zielonym herbatom przypisuje się wpływ na termogenezę, czyli ogólnie mówiąc spalanie tłuszczu oraz hamowanie jego trawienia dzięki zawartym w niej przeciwutleniaczom. Jednak efekt ten nie został jeszcze do końca wyjaśniony i wymaga badań, a stężenie związków w zielonej herbacie wywołujących ten efekt nie jest duże.
Mimo tego warto pić zieloną herbatę, ponieważ przeciwutleniacze zielonej herbaty (głównie katechiny) mają także zdolność do niszczenia wolnych rodników, dzięki czemu zielona herbata ma działanie przeciwnowotworowe i działa przciwmiażdżycowo. Dzięki zawartej w niej kofeinie ma działanie pobudzające i wspomaga koncentację. Wspomaga również trawienie i korzystnie wpływa na zęby chroniąc przed próchnicą. Zielona herbata ma jeszcze wiele innych zalet, jednak, by skorzystać z nich wszystkich musielibyśmy pić przynajmniej 10-20 filiżanek dziennie, a nie jest to wskazane ze względu na obecność kofeiny (1 szklanka zielonej herbaty ma mniej więcej tyle kofeiny ile w 1/3 szklanki kawy)

Pozdrawiam

Dietetyk, współautorka książki pt. „Leki i pożywienie – interakcje”.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy