Czy zielona herbata przyspiesza metabolizm?

Witam, mam 13 lat i jestem dość wysportowaną osobą (dbającą o siebie), ale pomimo tego że mam dobre mięsnie brzucha, w dolnej jego części mam tłuszczyk, którego nie mogę się pozbyć. O mam zrobic? Do tego mam także tłuszczyk na udach, jak się go pozbyć? Czy zielona herbata (z liści) przyspiesza metabolizm? Z góry dziękuję
13 LAT ponad rok temu

Witaj,
W wielu badaniach dowiedziono że herbata zielona i pu-erh wspomagają proces odchudzania. Zawarte w nich polifenole zapobiegają gromadzeniu i wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej. Oczywiście herbaty należy pić regularnie 2- 3 filiżanki w ciągu dnia. Z kolei herbatę pu -erh najlepiej pić wieczorem przed snem.
Zastanów się czy ten tłuszczyk jest nim faktycznie, zaczynasz dojrzewać i trochę zmienieja się sylwetka, a kobiety w dole brzucha mają trochę więcej skóry.Pozdrawiam, mgr Aneta Kościołek

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Proponowałabym ćwiczenia modelujące partie ciała w których nadmiernie nagromadziła się tkanka tłuszczowa.
Istnieje wiele badań naukowych potwierdzających wpływ regularnego spożywania zielonej herbaty na tempo metabolizmu, nie jest to jednak bardzo znaczący wpływ, raczej wspomagający. Warto natomiast sięgać po zieloną herbatę chociażby ze względu na zawarte w niej antyoksydanty,zapobiegające szkodliwym reakcjom utleniania w organizmie.