Czy zielona herbata może mieć negatywny wpływ na zdrowie?

Dzień dobry, chciałabym się dowiedzieć, czy zielona herbata może powodować zwiększone uczucie pragnienia? I czy można ją pić kilka razy dziennie? Nie lubię czarnej herbaty, a pora taka, że czegoś ciepłego człowiek napiłby się. Proszę o informację, czy 4 kubki zielonej herbaty dziennie mogą mieć jakiś negatywny wpływ na zdrowie człowieka?
ponad rok temu

Witaj,
Herbata zielona jest bardzo zdrowym napojem. Jest bogata w polifenole, wykazujące działanie antoksydacyjne, przeciwbakteryjne, przewiwirusowe, przeciwgrzybiczne. Zapobiega chorobom układu krążenia, przeciwdziała gromadzeniu tkanki tłuszczowej itp.
Zielonej herbaty nie powinny pić osoby z chorobą wrzodową żołądka bowiem zwiększa wydzielanie soku żołądkowego. Zbyt długo parzona (> 3 min), jest gorzka i działa uspokajająco.
Nie ma innych przeciwskazań do picia zielonej herbaty - jest zdrowsza od czarnej. Pozdrawiam,
Aneta Kościołek