Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 5 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta 1000 kalorii

Żadna z herbat nie ma udowodnionych właściwości wspomagających odchudzanie. Warto je oczywiście pić, bo są źródłem antyoksydantów ale odchudzanie to wyłącznie kwestia dobrej diety i aktywności fizycznej.

0

Witam. Dokładnie żadna herbata nie ma udowodnionych właściwości odchudzających. Ale warto ją pić.Najlepsze odchudzanie daje dobra dieta i aktywność fizyczna.

Dyplomowany dietetyk. Przyjmuje w Poradni Dietetycznej w Grodkowie.
0

Witam,

potraktuj obie herbaty jako źrodło dobroczynnych antyoksydantów. Same w sobie nie mają bowiem działania odchudzającego. Warto sięgać zarówno po zieloną jak i czerwoną.

Pozdrawiam
Marzena Rojek

0
Ewa Kozłowska Dietetyk, Warszawa
82 poziom zaufania

Picie herbat nie wpłynie na zmianę masy ciała, oczywiście mozemy je spożywać ze względu na zawartosć flawonidów, ale odpowiednia dieta będzie bardziej skuteczna.

Dietetyk z ponad 20-letnim stażem. Kierownik Poradni Dietetycznej w Warszawie.
0

Witam, tak jak powiedziały moje przedmówczynie, żadna herbata, ani żaden inny suplement diety nie spowoduje chudnięcia, jeśli nie będzie współgrał z dietą i aktywnością. Tym niemniej każdy produkt antyoksydacyjny przyczynia się do oczyszczania organizmu, a co za tym idzie zaczyna on lepiej funkcjonować, a przy okazji efekty odchudzania są lepsze. Tak więc warto sięgać po zieloną i czerwoną herbatę nie tylko w trakcie odchudzania.

0

Witam, nie przeceniałabym właściwości odchudzających żadnej z tych herbat. Co prawda przypisuje się zwłaszcza czerwonej herbacie pewne właściwości zmniejszające zdolność do odkładania tkanki tłuszczowej, ale prosze się nie łudzić, ze jakikolwiek płyn "wypłucze" tkankę tłuszczową.Potrzebna jest zmiana nawyków żywieniowych.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Dietetyk, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.
0

Witam. Czerwona herbata przyśpiesza spalanie tłuszczu, natomiast powinno się ją pić maksymalnie 1-2 dziennie, nie powinny jej też pić kobiety w ciąży. Zielona również wspomaga proces odchudzania i dodatkowo oczyszcza organizm, można ja pić 2-3 razy dziennie, też nie przesadzając w ilości. Optymalnym rozwiązaniem jest 1 kubek czerwonej i 2 zielonej + woda mineralna jako uzupełniające się elementy.

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0

Witam serdecznie,

Zarówno zielona jak i czerwona herbata pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, jednak pijąc herbatę nie schudniemy. Musimy dodatkowo wprowadzić prawidłowo zbilansowaną dietę oraz aktywność fizyczną.

Zielona herbata przyspiesza przemianę materii gdyż zawiera katechiny, z których najważniejszy jest galusan epigalokatechiny(przeciwutleniacz). Po za tym zielona herbata obniża poziom apetytu.

Czerwona herbata działa pobudzająco na wytwarzanie soków trawiennych i stymuluje pracę jelit co przyśpiesza metabolizm, a w efekcie spalanie tłuszczów.

Warto więc pić obie herbaty i najlepiej pół godz po lub przed posiłkiem

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0

Witam, obie herbaty dobrze jest włączyć do swojej codziennej diety. Która jest bardziej skuteczna to bardzo indywidualna sprawa. Zielona herbata przyspiesza metabolizm i wpływa korzystnie na nasze zdrowie- warto włączyć ją do diety. Czerwoną herbatę warto polecić osobom, które spożywają duże ilości tłuszczów. Jednak żadna herbata bez ograniczeń kalorycznych i ćwiczeń nie spowoduje, że schudniemy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy