Herbata z hibiskusa a odchudzanie

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące zastosowania herbaty z hibiskusa na odchudzanie. Własnie zaczęłam odchudzanie i gdzieś przeczytalam ze herbata czerwona pu- er czy cos takiego jest dobra na odchudzanie ale nie mogłam jej nigdzie dostac wiec szukajac w internecie znalazłam iz herbata z hibiskusa jest dobra również na odchudzanie. Czy to prawda ze hibiskus w herbacie wspomaga odchudzanie? Ile herbaty z hibisusa powinnam pic przy diecie by to dawało dobre efekty? Dodam ze chce w ciągu pięciu miesięcy zgubić około 20 kg. Czy jest szansa, że herbata z hibiskusa mi w tym pomoże czy raczej nie ma takiej opcji? A może jednak lepsza będzie ta czerwona herbata pu-er, o której wspomniałam na początku? Chciałam znaleźć w internecie informacje na temat odchudzających właściwości herbaty z hibiskusa, ale na nic nie natrafiłam... Bardzo proszę o pomoc w mojej sprawie. Pozdrawiam, Marlena.

Witam,

Herbata czerwona jak i hibiskus mogą pomóc w odchudzaniu, jednak nie należy ich traktować jako element, który w znaczącym stopniu pomoże zrzucić zbędne kilogramy. Podstawą każdego odchudzania powinna być odpowiednia, prawidłowo zbilansowana dieta. Proszę pić nie więcej niż 1-3 herbatek dziennie. Dietę należy oprzeć na prawidłowym odżywianiu, wszelkiego rodzaju "wspomagacze" są tylko dodatkiem i nie wniosą istotnego wpływu na przebieg odchudzania.

Witam serdecznie,

Zarówno herbata czerwona jak i z hibiskusa mogą wspomóc proces odchudzania. Przyspieszają przemianę materii oraz oczyszczają organizm z toksyn, dzięki czemu tkanka tłuszczowa szybciej ulega spaleniu. Jednak herbaty czy suplementy diety są jedynie dodatkiem podczas odchudzana a główną role powinna odgrywać prawidłowo zbilansowana dieta. Jadłospis powinien być urozmaicony dostosowany do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego i stylu życia. dieta nie może kojarzyć sie z głodówką. Stosując diety bardzo niskokaloryczne jedynie zwalniamy metabolizm a efektem często jest powrót utraconych kilogramów. Bezpieczne odchudzanie to około 1kg tygodniowo.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Żadna herbatka nie wspomoze odchudzania. Jedyne co jest skuteczne to odpowiednia dieta w połączeniu z aktywnością fizyczną. Może Pani oczywiście pić te herbatki, bo nie zaszkodzą ale ich właściwości odchudzające są zdecydowanie przesadzone.