Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy pijąc czerwoną herbatę mogę schudnąć, jeśli nie jestem osobą otyłą?

Witam, Czy pijąc czerwoną herbatę mogę schudnąć ,jeśli nie jestem osobą otyłą?Zależy mi na utracie 5 kg.Ile dziennie tej herbaty powinnam pić i po jakim czasie mogę zauważyć efekty? Jaką nazwę ma skuteczna herbata,a nie podrobiona? Czy picie tej herbaty jest bezpieczne dla zdrowia?
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Dieta osoby chorej na cukrzycę

Jak powinna odżywiać się osoba chora na cukrzycę? Czy jej dieta musi być rygorystyczna? Na temat diety cukrzyka wypowiada się ekspert - prof. Krzysztof Strojek, diabetolog.

Nie sądzę, żeby to miało sens. Działa wręcz odwrotnie, bo człowiek sobie bardziej folguje pijąc "herbatę odchudzającą" . To ma tylko sens, jeśli się zmieni sposób odżywiania lub zacznie ćwiczyć lub jedno i drugie.

0

Regularne spożycie czerwonej herbaty (Pu-Ehr) jest korzystne dla organizmu, ale nie ma ono magicznej mocy sprawiania, że nie stosując odpowiedniej diety można zredukować poziom tkanki tłuszczowej o 5 kg. Może ona zadziałać co najwyżej wspomagająco do odpowiedniej diety.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

Witam serdecznie,

wprowadzając jedynie czerwoną herbatę do swojej diety i nie zmieniając nawyków żywieniowych z pewnością Pani nie schudnie. Picie czerwonej herbaty nie szkodzi zdrowiu ale też proszę nie oczekiwać widocznych efektów spadku wagi. Jedynie zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta przynosi pożądane efekty.
Jeżeli zdecydowałaby się Pani na przejście na dietę zachęcam do współpracy. Mogę ułożyć indywidualny jadłospis dostosowany do Pani stylu życia.
Zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam serdecznie
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy