Czy mogę pić czerwoną herbatę podczas karmienia?

Córka ma 16 m-cy. Karmię 3-4 razy dziennie jako dodatek do jej całkiem normalnej diety (je w zasadzie wszystko). Czy mogę pić 3 razy dziennie czerwona herbatę? Dodam że pije 2-3 kawy. Mogę je ewentualnie wyeliminować na rzecz czerwonej herbaty.

Redakcja abcZdrowie

Witam, z uwagi na zawartą w czerwonej herbacie kofeinę (najwyższą wśród wszystkich gatunków herbaty) warto zmniejszyć ilość wypijanej w ciągu dnia kawy na rzecz czerwonej herbaty lub całkowicie wyeliminować kawę z diety. Warto wiedzieć, że przez cały okres karmienia piersią zaleca się unikanie kawy i herbaty w dużych ilościach, bo składniki w nich zawarte mogą przenikać do mleka matki. Jedyną zupełnie bezpieczną i przy tym zdrową herbatą jest rooibos – mogą ją pić nawet dzieci. Jeśli chce Pani zacząć picie herbaty Pu-erh z uwagi na jej właściwości odchudzające, to proszę pamiętać, że sugeruje się wypijanie ok. 1,5-2 litrów dziennie, a taka ilość jest niewskazana w okresie laktacji. Więcej na temat czerwonej herbaty oraz wskazaniach do jej spożywania w naszym artykule: https://zywienie.abczdrowie.pl/czerwona-herbata-na-odchudzanie. Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.