Picie kawy, tak samo jak nadmierne spożywanie mięsa czy też soli kuchennej, wiąże się ze zwiększoną utratą wapnia z organizmu. Najlepiej byłoby wyeliminować picie kawy podczas karmienia piersią, jeżeli jednak nie wyobraża sobie Pani dnia bez małej czarnej, nie należy wypijać więcej niż jednej filiżanki dziennie. Ważne, żeby napar nie był zbyt mocny, może Pani dodać mleka. Kofeina może przenikać do organizmu dziecka, który w pierwszych miesiącach nie jest w stanie jej usuwać, dlatego może dochodzić do kumulacji kofeiny w tkankach. Może objawiać się to bólami brzucha u dziecka, problemami ze snem, pobudzeniem. Jeżeli zauważy Pani którekolwiek z wymienionych symptomów u swojego dziecka zalecamy całkowitą eliminację kawy z codziennego jadłospisu.

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

0

Dzień dobry.

Kawa w okresie karmienia piersią nie jest zabroniona. Najważniejszy jest jednak umiar. Spożywanie dużych ilości kawy może mieć niekorzystny wpływ na dziecko.
Kofeina dostarczana do organizmu mamy karmiącej przedostaje się do pokarmu, a przez niego do malucha.

Przez pierwsze tygodnie po porodzie noworodek nie potrafi jeszcze usuwać ze swojego organizmu kofeiny i jego organizm ją kumuluje. Dzieci wrażliwe na kofeinę mogą miewać bóle brzucha i pogorszony nastrój.

Poleca się, aby podczas karmienia piersią nie pić dziennie więcej niż dwóch filiżanek słabej kawy, najlepiej z dodatkiem mleka. Dodatkowo warto uważać na inne źródła kofeiny w diecie jak np. napoje gazowane typu cola, czy czekolada.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty