Karmienie piersią a picie zielonej herbaty

czy kobieta karmiąca może pić zieloną herbatę?jeżeli tak to ile filiżanek dziennie

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie ma przeciwwskazań do spożywania zielonej herbaty w czasie karmienia piersią. Jak ze wszystkim nie należy jednak przesadzać - 1-2 filiżanki/dobę to rozsądna ilość. Oczywiście należy obserwować czy u dziecka nie występują odczyny alergiczne, jednak właściwie w przypadku tego produktu one nie występują.