Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposoby na kolkę u dziecka

Kiedy dziecko ma atak kolki, wówczas długo płacze. Jak mu pomóc w tej sytuacji? Obejrzyj film i zapoznaj się z rożnymi sposobami na kolkę u maluszka.

Czas półtrwania kofeiny w organizmie wynosi do kilkunastu godzin, dla pozostałych składników jest raczej trudny do określenia. Radziłabym raczej ograniczyć się do kawy jeżeli nie jest Pani w stanie powstrzymać się od spożywania kofeiny w okresie karmienia.

Specjalistka żywienia człowieka. Udziela porad dietetycznych.
0

czas półtrwania kofeiny jest zależny od kilku czynników i predyspozycji genetycznych. Jest neutralizowana przez cytochrom P450 ten sam co neutralizuje np. paracetamol i wiele innych substancji, więc jeśli jest go za mało to kofeina może utrzymywać się dłużej w organizmie. Tauryna choć z krótkim czasem półtrwania, może czasem podnosić ciśnienie co nie jest wskazane. najgorszy z tego wszystkiego może być aspartam i barwniki. podsyłam link do artykułu proszę sobie poczytać. Ja odradzam picie tych napoi zwłaszcza w czasie karmienia i potwierdzam wypowiedź poprzedniego eksperta - filiżanka kawy oczywiście z ziaren nie rozpuszczalnej (obecność ochratoksyny -A ).
Pozdrawiam
W razie pytań zapraszam do kontaktu
dobradieta@interia.pl lub 501721253

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy