Jak herbata działa na odchudzanie?

Witam, Nie raz na tym portalu otarłam się o informację, że należy wyeliminować z diety herbatę aby schudnąć. Osobiście nie zgadzam się z tym stwierdzeniem, ponieważ już nie raz słyszałam, że herbata pomaga w redukcji masy tłuszczowej. Proszę o wyjaśnienie i dziekuję

Dzień dobry,
Herbata ani nie pomaga, ani nie przeszkadza w diecie osoby zdrowej. Kwestia ta poruszana być mogła w związku z wpływem herbaty na nawodnienie organizmu. Wypijanie dużych ilości herbat będzie zwiększać wydalanie płynów wraz z moczem. Jest to związane z kofeiną zawartą w tym napoju.
Jednocześnie wykazane zostało, że zielona herbata, wypijana regularnie w dużych ilościach (6-9 filiżanek dziennie) przez okres paru miesięcy może powodować nieznaczne przyspieszanie metabolizmu i odrobinę pomagać w chudnięciu. Niestety badania były projektowane w ten sposób, że nie wiadomo, czy taki sam efekt osiągnie się wypijając mniejsze ilości, mniej regularnie i krócej. ;)
Herbaty są natomiast źródłem antyoksydantów (szczególnie zielona i biała), mogą być więc cennym dodatkiem do diety ze względów zdrowotnych.
Pozdrawiam serdecznie i życzę zdrowia,
Marek Aleksander Przondo
dyplomowany dietetyk
http://dietetyczny.guru/
marek@dietetyczny.guru