Jaki jest zamiennik kawy i Yerba Mate, który poprawi łaknienie i da kopa?

Witam. Ostatnio szukałem jakiegoś dobrego zamiennika dla kawy i znalazłem Yerba Mate. Podobno picie tego naparu daje same korzyści i dodatkowo daje kopa jak kawa. Mój problem polega na tym, że picie Yerba Mate wspomaga odchudzanie a na tym akurat zależy mi najmniej, ponieważ jestem w trakcie budowanie masy i szukam również jakiegoś naturalnego sposobu na poprawę apetytu. I tu się pojawia moje pytanie....jest jakiś zamiennik dla kawy i yerba mate, który da mi kopa na cały dzień i jednocześnie poprawi moje łaknienie ? Z góry dziękuje za odpowiedź.

Dzień dobry,
Wszelkie napoje zawierające kofeinę nie tyle będą działały odchudzająco, co będą zmniejszać uczucie łaknienia. Może Pan spróbować pić zieloną herbatę lub matchę, które zawierają mniejszą ilość kofeiny. Dodatkowo w przypadku tej drugiej, kofeina wchłaniana jest wolniej, ponieważ zamknięta jest w proszku z liści herbaty.
Pozdrawiam serdecznie, Marek Aleksander Przondo Dyplomowany dietetyk http://dietetyczny.guru/ http://facebook.com/dietetycznyguru/