Zapytaj lekarza

7 3 6 , 2 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Picie dużych ilości herbaty podczas dnia

Dzień dobry :) czy picie dużej ilości herbaty czarnej/zielonej (bez cukru oczywiście) może zaszkodzić? Mówię o 5-10 szklanek dziennie. I czy jest to możliwe że można w taki sposób schudnąć? Słyszałam że w ten sposób można w 3 miesiące nawet do 10kg schudnąć... Dziękuję za odpowiedźi i pozdrawiam :)
KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Zanim zaczniesz odchudzanie

Nadejście wiosny i zbliżające się lato stają się motywacją wielu osób do zrzucania nadprogramowych kilogramów. Baszar El-Helou z Pracowni dietetycznej WANILIA, opowiada o tym, jakie kroki należy podjąć, by odchudzanie nie wyrządziło naszemu organizmowi negatywnych symptomów.

Witam Panią,

oczywiście przeczytała Pani gdzieś błędne informacje ich dość absurdalne. Poprzez picie herbaty z pewnością Pani nie schudnie!! Chyba, że ograniczyłaby Pani jedzenie w niezdrowy sposób na rzecz herbaty a to do niczego dobrego ne doprowadzi. Ogólnie rzecz biorąc nie polecam picia czarnej herbaty ponieważ ma zbyt duże ilości teiny co może przyczyniać się do zatrzymania wody w organizmie. Zieloną herbatę może Pani bić ale w rozsądnych ilościach około 3szklanek dziennie.
Pamięta Pani, że jedynie zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta przynosi pożądane i długotrwałe efekty. Do tego bardzo ważna jest takze aktywność fizyczna.
Dieta powinna być dobrana indywidualnie i uwzględniać Pana dzienne zapotrzebowanie energetyczne. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem prawidłowego jadłospisu zachęcam do kontaktu:

tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy