Jakie konsekwencje picia czarnej herbaty?

Witam.Mam pytanie odnośnie czarnej herbaty. Czy jeśli piję codziennie po 2 dzbanki czarnej herbaty Earl Grey to może odbić się to negatywnie na moim zdrowiu ?

Dzień dobry,

zbyt duże ilości teiny (zawartej w herbacie) powodują: nadmierną pobudliwość organizmu, poczucie niepokoju, szybszą praca serca, przyspieszony oddech, zwiększoną potliwość. utrudnione wchłanianie wapnia i magnezu, zwiększone ryzyko zachorowania na reumatoidalne zapalenie stawów. W grupie osób najbardziej narażonych znajdują się te, które codziennie wypijają powyżej 6 filiżanek herbaty (ryzyko zachorowania wzrasta u nich o prawie 80 procent).

Pozdrawiam

Witam,

zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zamiana czarnej herbaty na zieloną czerwoną lub zioła typu mięta, pokrzywa itp. Czarna herbata wypijana w większych ilościach może powodowac zatrzymanie wody w organizmie, utrudnione wchłanianie wapnia i magnezu, reumatoidalne zapalenie stawów, nadpobudliwość, zwiększone ciśnienie.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk