Skutki uboczne picia mocnej herbaty

Czy zbyt mocna herbata może być szkodliwa ? Jeśli tak to jakie skutki jest nadmierne picie takiej herbaty ?

Witam
Czarna herbata podobnie jak kawa to używki, ponieważ obie zawierają substancje sztucznie pobudzające organizm. W przypadku kawy - kofeinę,
w przypadku herbaty - teinę. Picie mocnej czarnej herbaty zwłaszcza w nadmiarze może powodować: zwiększenie poziomu kwasu moczowego , szczawianów i puryn w organizmie. Ponadto powodować m.in.: anemię, bezsenność, podrażniać żołądek.
Bliższe informacje w mojej najnowszej książce "Dieta, która żywi i leczy", której lekturę gorąco polecam.
Pozdrawiam
Agnieszka Biernat