Picie dużej ilości czarnej herbaty

Witam. Mam nietypowe pytanie wynikające głownie z czystej ciekawości. Piję dość duże ilości czarnej herbaty. Dziennie ok. 7 kubków. Herbatę przyrządzam zazwyczaj wstępując do kubka 2-3 łyżeczki sypanej herbaty lub po prostu zaparzając z torebki. Czy picie herbaty w takich ilościach może mieć jakieś skutki negatywne? Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Czerna herbata zawiera duże ilości teiny, która to działa na organizm odwadniająco. Czarna herbata jest moczopędna i w wyniku tak dużej ilości wypijanego naparu może zacząć się Panu gromadzić woda w organizmie. Brzmi to trochę paradoksalnie ale tak się dzieje ponieważ odwadniamy organizm i on zaczyna robić zapasy, rezerwę w postaci wody. Gromadzą się płyny metaboliczne które mogą przyczyniać się do występowania obrzęków, może czuć się Pan ciężko. Dodatkowo czarna herbata może podnosić ciśnienie.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie. Herbata ma działanie moczopędne, więc warto zadbać aby w naszej diecie obok herbaty znalazła się również woda mineralna (która uzupełni płyny). Ponadto picie dużych ilości herbaty może przyczynić się do uszkodzenia błony śluzowej żołądka. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska