Picie wody na diecie redukcyjnej

Witam czy w ciągu dnia należy pić na diecie redukcyjnej wodę 2l ale bez innych napoi np kawa czy herbata, czy 2l dziennie z uwzględnieniem kaw, herbat itp. Wliczając kawę , wodę, herbatę wypijam dziennie około 3,5l płynów. Czy to nie za dużo?

Witam serdecznie,
Należy pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić
wystarczającą ilość płynów w organizmie.
Czysta woda nie może być zastępowana przez soki, kawę, herbatę czy mleko. Alkohol, kawa czy nawet czarna herbata mogą prowadzić do częściowej utraty wody w organizmie, którą powinno się uzupełniać. Poprzez swoje działanie moczopędne takie napoje ,,zmuszają’’ organizm do wydalania większej ilości wody, niż zostanie dostarczone z kawą lub herbatą, a więc paradoksalnie picie ich w dużych ilościach może działać odwadniająco.

Zimą wystarczy jak będzie Pani wypijała około 1,5l wody dziennie. stara się Pani eliminować kawę a herbatę czarną zamienić na zieloną czy czerwoną.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam! Powinna Pani pić około 2 litrów płynów dziennie. Powinna to być woda mineralna, ale również soki warzywne i owocowe, herbata. Odradzam spożywania napojów słodzonych i gazowanych. Jeśli chodzi o wskazówki żywieniowe do diety, to zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/ oraz kontakt pod adresem info@diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

2 litry to napoje typu woda, soki i herbata. Kawy nie wliczamy do dziennej porcji napojów gdyż działa w niewielkim stopniu odwadniająco. Nie wiem czy 3,5 litra to dużo, czy mało gdyż nic nie wiem o płci, wieku, wadze, wzroście itp. Zapotrzebowanie na płyny wynosi 30-60 ml/kg masy ciała

Witam, zalecana bezpieczna ilość płynów to 30 ml na 1 kg masy ciała, ale przy zwiększonych wysiłku fizycznym należy oczywiście tę ilość zwiększyć. Brakuje informacji o masie ciała, więc trudno się odnieść do ilości wypijanych płynów.

Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na www.dietoterapia.waw.pl

Witam! Powinna Pani pić około 1,5-2 litrów płynów dziennie. Powinna to być woda mineralna, ale również soki warzywne i owocowe, herbata, mleko, zupy itp. Odradzam spożywania napojów słodzonych i gazowanych. Jeśli chodzi o wskazówki żywieniowe do diety, to zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl/jestes-tym-co-jesz-zadbaj-o-swoje-zdrowie-wyglad/ oraz kontakt pod adresem info@diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska