Czy jak będę piła 3 litry wody dziennie, to schudnę?

Czy jak będę Piła tak z 3 litry wody to cos schudnę ?:)

Witam serdecznie!

Powinno wypijać się od 30-35 ml płynów na 1 kg masy ciała. Ilość ta może ulegać modyfikacji w zależności od stanu fizjologicznego (np.gorączki- wówczas wzrasta), aktywności fizycznej i wieku. Przy obecnej masie ciała potrzebuje Pani około 3 litrów płynów dziennie. Przyjmowanie nadmiernej ilości płynów może prowadzić do przewodzenia, którego skutkiem jest m.in hiponatremia- zbyt niski poziom sodu we krwi. Wiąże się to z zaburzeniem elektrolitów i jest niekorzystne dla ogólnego funkcjonowania organizmu.
Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Witam, samo picie wody nie gwarantuje nam chudnięcia. Proces utleniania tkanki tłuszczowej jest bardzo skomplikowany i wymaga zbilansowania odpowiednie, zdrowej diety. Proponuję włączyć do diety płyny wraz z aktywnością fizyczną na poziomie 3x w tygodniu, do tego niskokaloryczna zbilansowana dieta.