Jak obliczyć ile płynów dziennie powinno się dostarczyć organizmowi?

Jak obliczyc ile plynow dziennie powinnismy dostarczyc organizmowi?

Witam serdecznie. Powinno wypijać się od 30-35 ml płynów na 1 kg masy ciała. Ilość ta może ulegać modyfikacji w zależności od stanu fizjologicznego (np.gorączki- wówczas wzrasta), aktywności fizycznej i wieku. Przyjmowanie nadmiernej ilości płynów może prowadzić do przewodzenia, którego skutkiem jest m.in hiponatremia- zbyt niski poziom sodu we krwi. Wiąże się to z zaburzeniem elektrolitów i jest niekorzystne dla ogólnego funkcjonowania organizmu. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska