Spożywanie dużej ilości wody wysokozmineralizowanej

Witam. Piję od 2 do 3 butelek wody mineralnej Muszynianka (tj. 3 - 4,5 litra) dziennie. Mam wrażenie że moja skóra i ogólne samopoczucie się poprawiło, tak jak i włosy, paznokcie. Uprawiam sport, chodzę na siłownię i saunę, średnio 2-4 razy w tygodniu. Jestem 25-letnim mężczyzną. Natomiast zastanawiam się czy to spożycie nie jest za wysokie, czy istnieją jakieś górne granice wypijanych płynów? Oprócz tej wody zdarza mi się pić kawę, herbatę, soki wyciskane. Pozdrawiam i dziękuję.

dzień dobry,
przy takiej aktywności jaką Pan ma należy spożywać co najmniej 50ml płynów na kilogram masy ciała. Najlepiej, żeby była to woda średniozmineralizowana. Woda źródlana nie jest polecana, bo wypłukuje minerały z organizmu zaś zbyt duże spożywanie wody wysokozmineralizowanej jaką jest Muszynianka może w dłuższym okresie czasu nadmiernie obciążać nerki.

Witam Pana,

Nie powinien Pan przesadzać z ilościa wypijanych płynów. Chodzi Pan na siłownie i saune więc zapotrzebowanie na wodę jest podwyższone jednak wystarczą max 2,5l wody. Zbyt duża ilość wypijanej wody może np. obciążyć nerki.

W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk