Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wpływ kwasów omega-3 na układ krwionośny

Jeśli oczekiwany efekt to schudnięcie, to na pewno da. O ile kalorie nie zostaną uzupełnione w inny sposób.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0

Soki zawierają dużą ilość cukru i ich picie prowadzi do wahań poziomu cukru we krwi także ich odstawienie na pewno wyjdzie na dobre. Warto za to sięgać od czasu do czasu po soki warzywne.

0

Witam!
Na rynku mamy szeroki wybór wód. Możemy je podzielić w zależności od ilości minerałów w niej zawartych. Wody o znacznym stopniu mineralizacji, to wody wysokozmineralizowane(1500-4000 mg/l) np. MultiVita, Muszyna, Muszynianka, Piwniczanka. Można nimi uzupełniać niedobory np. magnezu czy wapnia. Kolejne, to wody średniozmineralizowane (500 -1500 mg/l). Można je pić w dowolnej ilości, są dobre dla ludzi w każdym wieku. Zawierają znaczne ilości magnezu i wapnia. Np. Arctic, Cisowianka, Nałęczowianka, Ustronianka. Niewielka ilość minerałów znajduje się w wodach źródlanych (0 do 500 mg/l), np. Kropla Beskidu, Krynica Górska, Nestle Aquarel, Żywiec zdrój. Kolejna grupa wód, to wody stołowe tz. wody źródlane wzbogacone w konkretne minerały. Np. woda magnezowa, Zamościanka. Wody lecznicze, których ogólna mineralizacji wynosi powyżej 4000 mg/l, to np. Franciszek, Jan, Józef, Słowianka. Spośród wszystkich wód wyróżniają się największym stopniem mineralizacji. Wybór odpowiedniej dla nas wody jest związany ze stanem naszego organizmu. Każdego trzeba rozpatrywać według własnych potrzeb. Większości z nas dla prawidłowego funkcjonowania i zaspokojenia potrzeb wystarczy woda średniozmineralizowana.
Po więcej porad żywieniowych zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/ Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy