Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta odchudzająca dla cukrzyka

Czy osoba cierpiąca na cukrzycę może być na diecie odchudzającej? Dowiedz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta - diabetologa prof. Władysława Kornafela.

Najlepsza jest woda z cytryną. Muszynianka jest ok.

Specjalista chorób wewnętrznych i diabetolog. Pracuje w Centrum Badań Klinicznych PI-House w Gdańsku i Spółdzielni Lekarskiej w Gdyni.
0

Muszynianka jest wodą wysokozminerlaizowaną, raz na jakiś czas można ją pić ale na co dzień najlepsza jest woda średniozmineralizowana - Cisowianka, NałęczowiaNKA ITP.

0

Witam,

Na rynku mamy szeroki wybór wód. Możemy je podzielić w zależności od ilości minerałów w niej zawartych. Wody o znacznym stopniu mineralizacji, to wody wysokozmineralizowane(1500-4000 mg/l) np. MultiVita, Muszyna, Muszynianka, Piwniczanka. Można nimi uzupełniać niedobory np. magnezu czy wapnia. Kolejne, to wody średniozmineralizowane (500 -1500 mg/l). Można je pić w dowolnej ilości, są dobre dla ludzi w każdym wieku. Zawierają znaczne ilości magnezu i wapnia. Np. Arctic, Cisowianka, Nałęczowianka, Ustronianka. Niewielka ilość minerałów znajduje się w wodach źródlanych (0 do 500 mg/l), np. Kropla Beskidu, Krynica Górska, Nestle Aquarel, Żywiec zdrój. Kolejna grupa wód, to wody stołowe tz. wody źródlane wzbogacone w konkretne minerały. Np. woda magnezowa, Zamościanka. Wody lecznicze, których ogólna mineralizacji wynosi powyżej 4000 mg/l, to np. Franciszek, Jan, Józef, Słowianka. Spośród wszystkich wód wyróżniają się największym stopniem mineralizacji. Wybór odpowiedniej dla nas wody jest związany ze stanem naszego organizmu. Każdego trzeba rozpatrywać według własnych potrzeb. Większości z nas dla prawidłowego funkcjonowania i zaspokojenia potrzeb wystarczy woda średniozmineralizowana.

Po więcej porad żywieniowych zapraszam na
www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy