Jaką wodę pić w ciąży?

Witam... proszepodpowiedziec jaka wode należy pic w ciąży.... czy woda mineralna typu muszynianka będzie odpowiednia??? albo primavera lub muszyna???

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Dzień dobry.
Polecam wodę średniozmineralizowaną. Dobrym pomysłem jest też picie wody źródlanej ze szczyptą soli himalajskiej - świetnie nawadnia organizm.
Pozdrawiam serdecznie

Witam. W okresie ciąży i laktacji zalecane są wody niegazowane średniozmineralizowane (mineralizacja 500 -1500 mg /litr) lub wysokozmineralizowane (1500-4000 mg/litr). Pozdrawiam.