Zdrowa dieta przy piciu wody gazowanej

od 5 dni mam diete, piłam litrami peppsi po prostu no tak masakryczne ilosci ze sama w to nie wierzę i do tego slodycze. zero aktywnosci tylko rower i wziełm się za siebie z tym ze nie nawidze wody.. czy to jest tak że trzeba ją pić? waze 66 kg przy wzroscie nie cale 160ak więc musze pić dużo wody?ja wypije tylko lekko gazowaną i to nie zbyt dużo . da się bez tego schudnąc to w czymś przeszkadza? chcialabym schudnc 10 kg na pewno ale i wiecejnajwiekszy problem to pupa i nogi.oraz "2 podbrodki"

Witam serdecznie,

Picie wody mineralnej jest ważne aby osunąć toksyny i zachować odpowiednie nawodnienie organizmu. Dzięki temu organizm nie będzie robił sobie zapasów i wody magazynował. Działa to trochę paradoksalnie - jeżeli zbyt mało pijemy organizm zatrzymuje wodę a efektem tego może być wzrost wagi, obrzmienie, opuchnięcie ciała. Jeżeli nie lubi Pani czystej wody można dodać listki mięty, plasterek cytryny itp Proszę nie zmuszać się do wypijania od razu bardzo dużej ilości wody bo jeszcze bardziej się Pani zniechęci. Proszę zwiększać porcje stopniowo i pić małymi łykami przez cały dzień. Lepszym wyborem jest woda niegazowana ale jeżeli wypije pani jedynie lekko gazowaną to może pozostać taki rodzaj. Jeżeli będzie Pani utrzymywać zdrową i odpowiednio zbilansowaną dietę oraz pić wodę w miarę możliwości a do tego dołączy Pani aktywność fizyczną to z pewnością efekty odchudzania się pojawią:)
Proszę tylko pamiętać że dieta nie może kojarzyć się z głodówką a stać sie zdrowym stylem życia, powinna być dostosowana do Pani dziennego zapotrzebowania energetycznego.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Witam, z pewnością wypijanie dużej ilości wody nie wystarczy aby schudnąć. Jednak odpowiednie nawodnienie jest bardzo ważne w procesie odchudzania. Jeśli nie lubi Pani samej wody, może Pani np. dodawać do niej listki mięty i cytrynę, lub limonkę. Poprawi to smak, moze łatwiej będzie Pani wypijać w takiej formie. Pozdrawiam

Witam,
woda stanowi podna 50% masy naszego ciała, wiec nalezy ją uzupełniać, oczywiście najlepiej w formie czystej, niegazowanej min. 1,5 litra dziennie. W tej sytuacji proponuję dostarczyć ją sobie z zupami, ziołowymi herbatami, robić soki warzywne lub owocowe, rozcięczone wodą. Tak, żeby wypić te 1,5l dziennie, ewentualnie lekko gazowana także może być.
Pozdrawiam
Justyna Antoszczyszyn

Witam.Wypijanie dużej ilości wody nie wystarczy aby schudnąć. Ważne jest jednak odpowiednie nawadniane organizmu i to w procesie odchudzania.Najlepiej jak jest to czysta woda nie gazowana w postaci od 1,5 do 2 litrów dziennie. pozdrawiam

Witam,ilość płynów jaką powinniśmy wypijać również podczas diety to około 1500-2000 ml- ale proszę wliczać w to wodę (także lekko gazowaną) i niesłodzone herbaty. Woda jest potrzebna, aby właściwie zachodziły procesy przemiany materii. Można pić małymi łyczkami lub kilka razy podczas dnia po szklance.