Witam! Podczas diety redukcyjnej można spożywać soki owocowe i warzywne. Należy jednak zachować umiar. Polecam soki jednodniowe oraz świeżo wyciśnięte soki bez dodatku cukru. Takie mają najwięcej witamin i najmniej cukru. Zachęcam również do spożywania wody mineralnej (można do niej dodać listki mięty i cytrynę).
Po wskazówki i przepisy dietetyczne zapraszam na
http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0

Napoje izotoniczne są polecane jedynie dla sportowców. Jeżeli nie uprawia się intensywnie i regularnie sportu, nie należy ich w ogóle spożywać.

Najlepiej pić wodę niegazowaną i zieloną herbatę. Kawa również jest dopuszczalna, natomiast jeśli dodamy do niej śmietankę, cukier i inne dodatki staje się bardzo kaloryczna.

Pozdrawiam,
Emilia Kołodziejska
www.dietcoaching.pl

0

Witam Panią,

zdecydowanie polecam wodę niegazowaną. Jeżeli nie uprawia Pani intensywnie sportów to nie powinna Pani sięgać po napoje izotoniczne.

W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

0

Najlepiej pić wodę niegazowaną. Można dodać sobie do niej cząstki cytryny bądź limonki oraz miętę. Napoje izotoniczne mają specyficzny skład, który został specjalnie stworzony dla sportowców w celu uzupełniania energii oraz elektrolitów podczas intensywnych wysiłków. Jeżeli nie wykonuje Pani intensywnego wysiłku fizycznego, takie płyny nie są wskazane

Poradnia Dobry Dietetyk Toruń
tel. 887 433 444

0

Napoje izotoniczne są wskazane przy aktywności fizycznej, jeżeli jej nie ma to nie ma sensu ich pić. Natomiast bardzo dobre jest nawadnianie organizmu wodami mineralnymi o różnym stopniu mineralizacji - tzn. zmieniajmy co tydzień wybierany rodzaj wody mineralnej np. z cisowianki, na muszyniankę, później kolejne. Warto do nich dodawać wyciśnięty sok z cytryny, grejpfruta i liście mięty. Zielona herbata liściasta też jest mile widziana jak i naturalne, jednodniowe soki warzywne lub warzywno-owocowe. Proszę jednak pamiętać, że owoce to cukry proste więc lepiej spożywać je w pierwszej części dnia.

0

Jeżeli nie wykonuje Pani intensywnego wysiłku fizycznego, takie płyny napoje izotoniczne nie są wskazane - są stworzone dla sportowców w celu uzupełnienia elektrolitów. Najlepiej pić wodę niegazowaną z dodatkiem cytryny, limonki, liczi, pomarańczy, listków mięty.

Pozdrawiam,
k.wawrzyniak@odzywiajsiezdrowo.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak często można pić napoje energetyczne?

Mam pytanie jak często można pić napoje energetyczne?
ponad rok temu

Nie wiem, w jakim znaczeniu używasz słowa "napój energetyczny" - często się zdarza, że napoje energetyzujące mylone są z napojami izotonicznymi dla sportowców/osób trenujących.
Jeśli chodzi o napoje energetyczne w popularnych rozumieniu (ti..r, re. b.ll i inne), to trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie.
Na pewno w ogóle nie powinny pić napojów energetycznych dzieci, osoby chore i młodzież, kobiety w ciąży.
Osoby zdrowe: bardzo rzadko! Raczej w sytuacjach awaryjnych np. w trakcie nocnej jazdy samochodem, przy intensywnym wysiłku fizycznym lub umysłowym. Nie powinny być pite jako zwykłe napoje. A już na pewno nie wolno mieszać ich z alkoholem.
Wiele badań potwierdza, ze napoje energetyzujące poprawiają pamięć, koncentrację, refleks, wydajność i wpływają na samopoczucie. Jest to jednak efekt krótkotrwały.
Zanim jednak sięgniesz po napój energetyczny musisz wiedzieć, że:
- zadaniem napoju energetycznego nie jest dostarczenie nam energii, a jedynie zmobilizowanie rezerw organizmu, więc przy regularnym stosowaniu jeszcze pogłębia się odczucie zmęczenia i przeciążenie organizmu
- wyniki badań nie stwierdzają, czy są one bezpieczne dla zdrowia, ale na pewno wiadomo, że pite często lub regularnie, mogą też powodować problemy z nadciśnieniem i układem krążenia (mięśniem sercowym), wątrobą, wywoływać bezsenność, stany lękowe, nawet depresję, zaburzać koncentrację i pamięć oraz wypłukują magnez
- łatwo też jest je przedawkować - wypijanie kilku puszek dziennie może nieść za sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Wypicie 6 puszek jednego dnia (ok. 1,5l) to znaczne przekroczenie dawki dziennej np. samej kofeiny. O przedawkowaniu świadczą min.: kołatanie serca, bóle i zawroty głowy, bezsenność, drażliwość, pobudzenie, niepokój, gonitwa myśli, drżenie rąk
- łatwo uzależniają!
- skład napojów energetycznych jest bardzo zbliżony, więc tak naprawdę nie ma większego znaczenia jakiej marki napoje wybierzesz
Pozdrawiam!

0

Witaj,
Napoje energetczne zawierają dość dużą dawkę kofeiny, ponadto są kaloryczne.
Nie są wskazane dla dzieci < 15 roku życia, kobiet w ciąży oraz z chorobami układu krążenia.
Obecność kofeiny sparawia że napoje te mają działanie pobudzające.
Osoby pracujące umysłowo, kierowcy mogą wypijać 1 napój co 2 dzień.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek.

0

Napoje energetyczne są ogólnie niezdrowe, więc lepiej nie pić ich w ogóle. Są kaloryczne, zawierają sporo kofeiny, cukru i sztucznych dodatków. Nie mają pozytywnego wpływu na nasze serce. Mogą uzależniać. Zamiast napoju energetycznego lepiej wypić filiżankę kawy z mlekiem lub zielonej herbaty. Najlepsze na dodanie energii jest regularne spożywanie posiłków co 3 godziny, wtedy nie powinno odczuwać się spadków energii.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jakie można pić napoje przy cukrzycy?

Witam Moja mama choruje na cukrzycę typu 2 , niewydolność serca i ma uszkodzone nerki .Bierze leki moczopędne , ma opuchnięte nogi .Co może być powodem opuchniętych nóg które od jakiegoś czasu nie chudną mimo brania leków.czy może być to z powodu cukru czy od nerek ? Jaki lek może jej pomóc ? W tej chwili bierze diaprel na cukier . Jakie może pić napoje przy cukrzycy ?
KOBIETA, 48 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie
Niestety cukrzyca powoduje uszkodzenia nerek. Jedno łączy się z drugim, a więc na skutek wysokich poziomów glukozy we krwi wystąpiła nefropatia cukrzycowa. Uszkodzone nerki gorzej pracują i powodują zatrzymanie płynów w organizmie - co objawia się między innymi opuchniętymi nogami. Bardzo ważna jest dieta z niskim indeksem glikemicznym. Na opuchnięte nogi pomocne mogą się okazać napary z pokrzywy czy sproszkowanego szparaga lekarskiego

Pozdrawiam serdecznie
mgr Natalia Dębiec

0

Witam

Problem opuchniętych nóg jest tematem złożonym i składa się na niego wiele rzeczy. W takiej sytuacji powinna wypijać 1,5-2 litrów wody lub herbat ziołowych bez cukru. Jak pobudzi diurezę i zacznie częściej korzystać z toalety to częściowo powinno to pomóc. Zrzucenie kilogramów to kolejna pomoc dla niej.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu

0

Proszę też pamiętać
Około 90% wszystkich chorych na cukrzycę oraz z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej choruje również na polineuropatię cukrzycową.
Polineuropatią nazywamy uszkodzenie nerwów obwodowych.
Polineuropatia może przebiegać skrycie i ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy.

Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.
Polineuropatia może dotyczyć również włókien autonomicznych co przejawia się zaburzeniem czynności przewodu pokarmowego ( biegunki, zaparcia), układu sercowo-naczyniowego ( zaburzenia rytmu serca, spadki ciśnienia tętniczego krwi) lub układu moczowo płciowego np impotencja.
Leczenie neuropatii jest trudne i złożone. W zasadzie nie istnieją leki zatrzymujące postęp choroby. Leczenie skupia się głownie na uśmierzaniu bólu. Skuteczność klasycznych leków przeciwbólowych jest niewielka. W przypadku polineuropatii cukrzycowej klasyczne NLPZ są wręcz przeciwwskazane ze względu na ryzyko działań niepożądanych w stosunku do nerek, które i tak są narażone na uszkodzenie w przebiegu cukrzycy ( nefropatia cukrzycowa).
Do leków mających działanie przeciwbólowe należą niektóre leki przeciwdepresyjne i przeciwdrgawkowe. Pomocniczo stosuje się dożylne wlewy z lidokainy oraz miejscowo kapsaicynę.

Stosuje się też leki poprawiające funkcjonowanie uszkodzonych nerwów: kwas α-liponowy (ALA) oraz witaminy z grupy B, generalnie są to leki zarejestrowane do leczenia polineuropatii cukrzycowej.
Bardzo ważne jest rehabilitacja i usprawnianie, które w pewnym stopniu hamuje postęp zaników mięśniowych.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty