Czy warto pić wody smakowe?

Czy wody smakowe są zdrowe? Mam wrażenie, że jest w nich dużo chemii.
ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Wody smakowe obfitują w sztuczne substancje konserwujące, aromaty, a często nawet barwniki. Stosowany jest w nich wysoki dodatek cukru, lub ewentualnie słodzików. Ich spożywanie nie jest więc wskazane- zdecydowanie lepiej zastąpić je czystą wodą mineralną np. z dodatkiem mięty i cytryny lub świeżo wyciskanymi sokami owocowymi i warzywnymi.