Czy cukry zawarte w owocach są mniej szkodliwe od tych, które są zawarte w gotowych napojach?

Staram się zmienić swoją dietę na zdrowszą. Dużym problemem i minusem w zdrowym odżywianiu się u mnie jest dość spore spożycie soków wysoko słodzonych.Od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyciskaniem swoich soków bez dodatku cukru ani słodzików. Tylko naturalny cukier zawarty w owocach. Pytanie jakie mnie nurtuję to jak duża jest różnica w zawartości cukrów pomiędzy owocami a sokami kupowanymi. Czy cukry zawarte w owocach są mniej szkodliwe od tych co są zawarte w gotowych napojach ?

Witam seredcznie,
oczywiście, że cukry zawarte w owocach są zdrowsze niż te w gotowych sokach i napojach. W sklepowych napojach jest dodatek szucznych cukrów, syropu glukozowo-fruktozowego a ponadto są sztuczne aromaty, barwniki i konserwanty.
Zachęcam do picia soków świeżo wyciskanych.

Pozdrawiam
Joanna Wasiluk
Dietetyk