Czy można pić napoje w kartonach i jakie mleko wybrać?

Czemu należy unikać napoji gazowanych.? A co z napojami w kartonach? Czy można pić je bez wyrzutów sumienia? Jeszcze mam pytanie odnośnie mleka od dziecka piłam mleko pełno tłuste 3.2% teraz chce je zastąpić 1.5 lub 0.5% jakiś mleko najlepiej pić. Chodzi mi głównie żeby ograniczyć tłuszcze które powodują miażdżyce. Czy mleko chude jest pozbawione wartości odżywczych?

Napoje gazowane zwykle zawierają dodany cukier, poza tym mogą powodować dolegliwości dyspeptyczne. Napoje w kartonach np. soki, również nie są wskazane. Najlepszym rozwiązaniem są świeżo wyciśnięte soki owocowo-warzywne, woda mineralna. Mleko 1,5-2% tłuszczu będzie dobrym wyborem.