Czy podczas jazdy rowerem należy pić izotoniki?

Witam czy podczas jazdy rowerem ok.0,5-1h należy pić izotoniki? Jeśli tak to jak je wykonać w domu? Oraz jak należy pić podczas sportu?

Dzień dobry :)

W dużej mierze zależy to od intensywności jazdy. Zwykle w czasie ćwiczeń trwających do godziny nie trzeba spożywać napojów izotonicznych.

Pozdrawiam,
Beata Bondyra
DIETOLOGIKA

Mgr Monika Frank Dietetyk, Poznań

Witam serdecznie,

Przy umiarkowanych aktywnościach trwających poniżej godziny, zwykła woda jest wystarczająca, żeby pokryć za potrzebowanie na płyny. W przypadku wyjątkowo intensywnej jeździe, trwającej mniej niż godzinę, korzystniejszy będzie napój izotoniczny. Staramy się uzupełnić 80% ilości utraconego płynu podczas treningu. Na podstawie pomiaru masy ciała przed i po treningu, możemy oszacować ilość utraconych płynów.

Napój izotoniczny możemy wykonać w domu miksując i schładzając ze sobą:

0,75l wody, 250 ml soku ze świeżych cytryn /limonek/pomarańczy, 1/4 łyżeczki soli himalajskiej, 1 łyżeczka miodu/ksylitolu.

Odpowiedź dla Ciebie opracował zespół poradni Mój Dietetyk w Poznaniu. Zachęcamy do skorzystania z indywidualnej porady żywieniowej (w gabinecie stacjonarnym lub online), w ramach której dietetyk przygotuje dietę dostosowaną do stanu zdrowia i trybu życia.

Zapraszamy do kontaktu, istnieje możliwość skorzystania również
z porady on-line – bez wychodzenia z domu!

Pozdrawiam serdecznie!

Monika Frank, Dietetyk
www.poznan.mojdietetyk.pl
poznan@mojdietetyk.pl
tel. 696 884 351

Warto również przeczytać: Napoje izotoniczne, czy warto je pić?

http://www.mojdietetyk.pl/artykuly/napoje-izotoniczne-czy-warto-je-pic.html?c=2

Witam,

z tego co Pani pisze nie jeździ Pani na rowerze bardzo, bardzo długo wiec izotoniki sa zbędne. Proszę pic czystą wodę mineralna i zadbać o zdrowa dietę.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk