Czy picie wody redukuje nadmiar wody w organizmie?

Z jednej strony każe się pozbywać nadmiaru wody w organizmie, z drugiej pić dużo wody. O co tu chodzi?

Woda w organizmie może zatrzymywać się z wielu powodów - zaburzeń hormonalnych, nieprawidłowej diety, stanów zapalnych albo zbyt małej podaży płynów.
Dlatego każdego dnia należy wypijać conajmniej 1,5-2 litry płynów (wartość ta ulega zmianie w wielu przypadkach - jak np. zwiększonej aktywności fizycznej)

Pozdrawiam
Dietetyk Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)

Dzień Dobry,

zatrzymywanie wody w organizmie, obrzęki mogą być spowodowane nieprawidłowymi zmianami w organizmie. Jednym z elementów przeciwdziałania zatrzymywaniu wody jest właśnie wypijanie odpowiedniej ilości płynów, ok. 2l na dobę.

Pozdrawiam,
www.nutricus.pl

Witam ,
ja również zalecam picie dużej ilości czystej wody ok 1,5-2l/dzień. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.
Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pana organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pana przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.
Ważne jest również aby w Pana codziennym jadłospisie była zdrowa żywność, jak najmniej przetworzona. Proszę wybierać produkty naturalne o jak najkrótszym składzie.
Codzienna dieta powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk