Jak pozbyć się wody w organizmie?

witam mam bardzo nabrzmiały brzuch i jestem przekonany że to woda w organizmie sie zbiera,podejrzewam ,ze to nadmiar stresu długotrwałego,jak pozbyć się tego?

Witam,
Zalecam picie dużej ilości czystej wody ok 1,5-2l/dzień. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.
Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pana organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pana przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.
Ważne jest również aby w Pana codziennym jadłospisie była zdrowa żywność, jak najmniej przetworzona. Proszę wybierać produkty naturalne o jak najkrótszym składzie.
Codzienna dieta powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Dzień dobry,
przyczyną zbierania się wody w organizmie może być niewłaściwa dieta na przykład zbyt mała ilość spożywanej wody w ciągu dnia, nadmiar sodu, niedobór potasu a także dieta zbyt restrykcyjna. Po zebraniu wywiadu żywieniowego, mogłabym powiedzieć coś więcej. Być może przyczyny należy szukać w związku z chorobą nerek lub wątroby.
Pozdrawiam