Zatrzymanie wody w organizmie i figura typu gruszka

Mam figurę typu gruszka na odcinku brzucha i UD nastąpiło zaczymanie wody mam nabrzmiałe nogi i wystąpił celulit wodny stosuje dietę i dużo ćwiczeń co mam z tym zrobić
KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu

Dieta w ciąży

Witam,

Zalecam picie dużej ilości czystej wody ok 1,5-2l/dzień. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od Nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.
Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pani organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pani przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.
Ważne jest również aby w Pani codziennym jadłospisie była zdrowa żywność, jak najmniej przetworzona. Proszę wybierać produkty naturalne o jak najkrótszym składzie.
Codzienna dieta Powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dieta dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec) Dietetyk

Witam, dobrze, jakby włączyła Pani do diety herbaty ziołowe typu korzeń mniszka lekarskiego, bratek, nostrzyk, lub pokrzywa. Włączenie koktajlu seler naciowy+jabłka również pomaga.

Mam nadzieję, że pije Pani również odpowiednią ilość wody, czyli ok 1,5-2l dziennie małymi łykami
Pozdrawiam,

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy