Zatrzymanie wody w organizmie u 29-latki

Witam Bo badaniach wychodzi mi że mam zatrzymana wodę w organizmie ok 6 kg. dlatego często czuje się ciężko wręcz napompowana. Pije ok 1,5 do2,50 litra wody dziennie. Jak się jej pozbyć ?

Sylwia Ogrodowczyk

Witam,

Trzeba przede wszystkim znaleźć przyczynę dlaczego się zatrzymuje w Pani organizmie woda, a jak już się znajdzie to łatwiej jest wdrożyć odpowiednią kurację. Na początek należy zminimalizować podaż soli i słonych produktów w diecei, następnie pić oprócz wody herbaty z pokrzywy, tarniny, sok z selera (może być jabłko+seler naciowy). W dużej mierze u Pani mogą to być zaburzenia hormonalne, ale jest zbyt mało danych bym mogła to jednoznacznie stwierdzić.

Pozdrawiam

Szanowna Pani,
Przede wszystkim należy znaleźć przyczynę zatrzymywania wody w organizmie i ja wyeliminować - pomocna będzie wizyta u lekarza. Powinna Pani ograniczyć spożycie soli, a także produktów wysokoprzetworzonych (gotowych do spożycia po podgrzaniu), ponieważ zawierają dużo sodu.

Z poważaniem,
mgr Sławomir Kula, dietetyk kliniczny - Poznań
Poradnia Dietetyczna Świat Odżywiania
www.swiatodzywiania.pl

Witam.Należałby znaleźć przyczynę zatrzymania wody. Dlatego proponuję udać się do lekarza.Na pewno należy ograniczyć sól oraz słonych produktów.
Pozdrawiam

Witam Panią,

picie wody jest oczywiście bardzo ważne ale nie tylko jej bark przyczynia się do zatrzymania płynów metabolicznych. Nie powinna tez Pani pic aż 2,5l wody dziennie. Jeżeli nie ma upałów to jest to lekka przesada.
Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pani organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pani przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.
Ważne jest również aby w Pani codziennym jadłospisie była zdrowa żywność, jak najmniej przetworzona. Proszę wybierać produkty naturalne o jak najkrótszym składzie.
Codzienna dieta powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk