Jak pozbyć się nadmiaru wody?
Witam,proszę o poradę. Mam 26lat, 170cm wzrostu, 68kg wagi. Mam subkliniczna niedoczynnosc tarczycy. Moim problemem jest wysoka waga. Niby BMI prawidłowe,ale na całym ciele mam bardzo dużo tłuszczu. Wg badań u dietetyka mam prawidłowe wyniki tk.tłuszczowej(około 15kg) i wisceralna tk.tłuszczowa(1level), za to bardzo wysoka zawartość wody(około 40kg).Jak pozbyć się nadmiaru wody?Teraz jestem po operacji i nie mogę ćwiczyć,ale gdy ćwiczyłam problem nadal istniał.pije dużo wody i nie uzywam soli..

KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu
Witam Panią,
Pisze Pani, iż pije duże ilości wody i to bardzo dobry nawyk. Zalecam ok 1,5-2l/dzień. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.
Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Wspomina Pani, że ogranicza sól i to wielki plus. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, czystek, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pani organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pani przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.
Ważne jest również aby w Pani codziennym jadłospisie była zdrowa żywność, jak najmniej przetworzona. Proszę wybierać produkty naturalne o jak najkrótszym składzie.
Codzienna dieta powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk