Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jaka jest przyczyna nadmiaru wody?

Dzień dobry Dzisiaj miałam 3 badanie na analizatorze TANITA. Nie pokoi mnie zbyt wysoki poziom wody w organizmie, który utrzymuje się od dłuższego czasu (od początku badania). Czy mogę również prosić o interpretację wyników? Kobieta-22lata Wzrost-166 Masa ciała-49kg Masa mięśniowa-40.7kg Tkanka tłuszczowa-12,7 Woda-66% Jaka jest przyczyna nadmiaru wody i jak sie go pozbyc?
KOBIETA, 23 LAT 2 miesiące temu

Ekologiczne warzywa i owoce

Dzień dobry,

osoba, która wykonywała Pani pomiary wagą TANITA powinna dokonać analizy. Różne są skale. Wysokie nawodnienie organizmu jest pożądanym wynikiem. Zatrzymana woda w organizmie to jest zły symptom. Zakładam, że woda-66% to jest nawodnienie a nie ilość wody zatrzymanej. Jeżeli jednak zatrzymywałaby się woda metaboliczna to odczuwałaby Pani np. opuchnięcia ciała. Wtedy zalecam picie dużej ilości czystej wody ok 1,5-2l/dzień. Jest to bardzo ważne, aby odpowiednio nawodnić organizm. Pewne ilości płynów organizm wytwarza sam z trawienia produktów spożywczych, jednak te ilości są zbyt małe i organizm płynów domaga się od nas. Jeżeli pijemy zbyt mało to organizm zaczyna robić zapasy, rezerwę i wodę zatrzymuje. Tak najprościej to wytłumaczyć. Zatrzymane płyny metaboliczne powodują, że puchniemy, czujemy obrzęki nóg, rąk czy twarzy a waga rośnie.

Zatrzymanie wody w organizmie powoduje również kawa(kofeina), czarna herbata(teina), sól i alkohol. Dodatkowo zalecam picie ziół typu: pokrzywa, koper włoski, rumianek, mięta itp które oczyszczą Pani organizm. Rano na czczo (o ile nie podrażnia to Pani przewodu pokarmowego) warto wypić szklankę wody z sokiem z cytryny, ponieważ działa detoksykująco i poprawia przemianę materii.

Ważne jest również, aby w Pani codziennym jadłospisie była zdrowa żywność, jak najmniej przetworzona. Proszę wybierać produkty naturalne o jak najkrótszym składzie.

Codzienna dieta powinna być zbilansowana i dostarczać wszystkich składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania prawidłowo dobraną dietą zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu

joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam

Mgr Joanna Wasiluk

Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy