Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 5 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Właściwości picia czystej wody

Chciałam zadać pytanie dotyczące picia wody. Tyle się obecnie mówi, że nawodnienie organizmu jest bardzo ważne, że powinniśmy pić 1,5-2 litry dziennie, ect. Ale czy picie czystej wody tak naprawdę w ogóle coś nam daje? Czy to nie jest tak, że czysta woda tylko przelatuje przez nasz organizm? A żeby faktycznie uzyskać z tego jakieś korzyści, powinno się pić wodę z dodatkami, tak żeby nasz organizm odczytał to jako pożywienie, i zaczął wchłaniać?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Indeks glikemiczny

Osoby odchudzające się i cierpiące na cukrzycę powinny zwracać uwagę na indeks glikemiczny potraw. Co to jest? Jak to określić? Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o indeksie glikemicznym.

Zależy co rozumiemy pod pojęciem "czysta" woda. Każda woda dostępna w sklepach, a także woda z kranu, zawiera mniejsze lub większe ilości makro- i mikroelementów. Dlatego też nie powoduje efektu, o którym Pani pisze. "Wypłukująco" działa natomiast woda destylowana, sztucznie pozbawiona substancji mineralnych. Nie używa się jej do celów spożywczych, jednak gdyby do tego doszło jej spożycie odwodni nas, a większych ilościach prowadzi do groźnych powikłań lub nawet zgonu. Należy więc pić odpowiednią ilość wody, dostosowaną indywidualnie, bez obaw o jej szkodliwe działanie. Optymalna zawartość składników mineralnych to ok. 700-1000 mg/l.

Doradca żywieniowy, założycielka marki Madame.FIT i motywatorka.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy