Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 1 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Picie wody mineralnej i z kranu

Jak wiemy, picie wody mineralnej , każdemu wychodzi na zdrowie. Co prawda woda, wodzie nie równa (zawartości związków są różne) , ale jak to się ma do picia wody z kranu (która nota bene, nie rzadko zawiera dokładnie te same związki mineralny, aniony, kationy co woda butelkowana).Niestety tzw 'kranówka" jest wodą twardą czyli powstają ogromne ilości kamienia czy to w pralce, czy czajniku, ale jak to się ma do naszego organizmu. Jak taka 'twarda" woda wpływa na nasz organizm, na nasze zdrowie ??
MĘŻCZYZNA, 34 LAT ponad rok temu

Wpływ diety na wygląd skóry

Czy dieta ma istotny wpływ na wygląd naszej skóry? co nam pomaga, a co szkodzi? Dowiesz się tego z naszego filmiku. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta na ten temat.

Wpływ wody z kranu na organizm jest różny w zależności od jej jakości. Generalnie w Polsce wygląda to tak, że im mniejsze miast (im mniejsza oczyszczalnia) tym mniej związków, które szkodzą człowiekowi. W dużych miastach lepiej zrezygnować z picia wody prosto z kranu, gdyż podczas jej oczyszczania mogły dostać się do niej niepożądane składniki. Warto zaopatrzyć się także w filtr wody, których ostatnio na rynku pojawia się coraz więcej. W przypadku mniejszych miast i małych miejscowości, zwykle nie ma zastrzeżeń do wody z kranu. Jej stan najlepiej sprawdzić w gospodarce komunalnej, gdzie przeprowadza się badania czystości wody. Kamień w czajniku to nie tylko związki, które szkodzą człowiekowi, ale wszystkie związki mineralne zawarte w wodzie. Im ich więcej tym większy kamień.

Absolwentka technologii żywności i żywienia człowieka na SGGW w Warszawie. Ukończyła kursy doskonalące umiejętności pracy jako psychodietetyk i doradca dietetyczny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy