Czy picie wody z kranu jest zdrowe?

Czy picie wody nieprzegotowanej z kranu jest zdrowe? czy zamiast wody mineralnej można pić wodę z kranu?

Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)

Witam,
polecam spożywanie wody mineralnej o większej ilości składników mineralnych, najlepiej około 1000 mg.

Witam. Odradzam picia wody z kranu, ponieważ może być zanieczyszczona. Można pić taką wodę jedynie po wcześniejszym przegotowaniu. Najlepiej jednak wybierać wodę mineralną. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska