Nadmierne oddawanie moczu po zwiększeniu picia ilości wody

Po wizycie u dietetyka zalecono mi picie większej ilosci wody. W moim wypadku - znacznie większej. Od tej pory wciąż biegam do toalety i nie ukrywam, że jest to bardzo męczące. Czy to się ureguluje? W sensie częstotliwość sikania?

Witam serdecznie,

Picie wody jest bardzo ważne i zaleca się około 1,5-2l czystej wody mineralnej /dzień. Częstsze oddawanie moczu to naturalna reakcja na zwiększenie przyjmowania płynów. Jeżeli będzie Pani piła zalecane ilości to i będzie Pani korzystała z toalety częściej. Musimy wydalać to co pijemy, więc nie istnieje coś takiego jak wyregulowanie danej sytuacji.
Musi Pani wiedzieć, iż nawodnienie organizmu jest istotne i zalecam nie rezygnować z wody, ale wiąże się z pewnym uniedogodnieniem.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultacje lub zachęcam do kontaktu
tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Witam

Na początku większości diet odchudzających, tracimy nadmiar wody zgromadzonej w organizmie. Dodatkowo zwiększona podaż płynów powoduje częstszą niż zwykle potrzebę opróżniania pęcherza. Z każdym kolejnym dniem sytuacja będzie się normować i przestanie być uciążliwa.

Należy pić wodę w małych ilościach przez cały dzień, jednorazowe spożycie dużej ilości wody powoduje właśnie nasiloną produkcję moczu. Picie wody w taki sposób nie nawadnia organizmu.